Wydawnictwo WANEKO
02-446 Warszawa
ul. Trzcinowa 27
 • tel.: (+48) 505 693 323
 • waneko@waneko.pl
 • www.waneko.pl

O nas

Wydawnictwo Waneko zaczęło swoją działalność się we wrześniu 1999 roku, i choć od tamtego czasu przeszło wiele zmian to jedno pozostaje niezmienne: w dalszym ciągu celem wydawnictwa jest propagowanie mangi na polskim rynku i wydawanie jak najlepszych i najbardziej popularnych tytułów rodem z Japonii. W ofercie ma kilka z najbardziej popularnych tytułów w Polsce (Kuroshitsuji, Pandora Hearts, Ao no Exorcist, My Hero Academia, The Promised Neverland, Magi, Kulinarne pojedynki). Każdego roku Waneko robi wszystko aby uszczęśliwić jak najwięcej czytelników. Poza wydawaniem mang wydawnictwo pojawia się ze stoiskiem na większości mangowych (i nie tylko) konwentów oraz prowadzimy nasz sklep internetowy.Polecamy:

KURO pakiet 1-3

Cała seria w jednym pakiecie

Wydawnictwo WANEKO
Poznajcie Coco, sympatyczną dziewczynkę i jej czarnego kota Kuro. Pewnego dnia kociak uciekł z domu, a gdy wrócił był dziwny. Coco i Kuro są jedynymi mieszkańcami wielkiej willi, wokół której czai się coś niebezpiecznego, a dziewczynka wydaje się nie zdawać sobie z tego sprawy… Czy jesteście gotowi na historię, która niczym Koralina przyprawi Was o gęsią skórkę?

Do Adolfów pakiet

Pakiet tomów 1-2, cala seria

Wydawnictwo WANEKO
 • Osamu Tezuka (autor)
 • Martyna Taniguchi (redaktor)
 • Aleksandra Watanuki, Martyna Taniguchi, Ken'ichiro Watanuki (tłumacz)
Sierpień 1936 roku. XI letnie igrzyska olimpijskie w Berlinie. Tam właśnie wydarzyło się coś, co sprawiło, że losy trzech jakże innych osób zostały ze sobą nierozerwalnie połączone. Syn Żydowskiego piekarza mieszkającego w Japonii; przyjaźniący się z nim jedyny potomek niemieckiego konsula; przywódca potężnego państwa szykujący się do rozpętania najstraszniejszej wojny w historii… Dzieli ich praktycznie wszystko, ale łączy imię, które nosi każdy z nich: Adolf. Przygotujcie się na epicką opowieść autorstwa samego Osamu Tezuki i zarazem tytuł, z którym każdy fan mangi i komiksów powinien się zapoznać.

Zobacz także:

The Promised Neverland tom 3

Wydawnictwo WANEKO
 • Mamoru Hosoda (autor)
 • Anna Karpiuk (tłumacz)
 • Iqura Sugimoto (ilustrator)
Emma i inne dzieciaki mają całkiem przyjemne życie w sierocińcu którego są mieszkańcami. Mimo że zasady tam obowiązujące są bardzo surowe, codziennie muszą rozwiązywać trudne testy, ich opiekunka jest przemiła i traktuje ich jak swoje własne dzieci, a dzieciaki żyją w bardzo przyjaznych stosunkach. Wszystko to zmienia się dla Emmy w dniu, w którym jedno z dzieci odchodzi do swojej nowej rodziny, a dziewczynka poznaje przerażającą prawdę o ich przytulnym sierocińcu, otoczonym wysokim murem…

Summer Wars tom 2

Wydawnictwo WANEKO
 • Mamoru Hosoda (autor)
 • Anna Karpiuk (tłumacz)
 • Iqura Sugimoto (ilustrator)
Kenji chodzi do drugiej klasy liceum. Podkochuje się w starszej koleżance Natsuki, która nieoczekiwanie zleca mu pracę wakacyjną w domu swojej prababci. Nastolatkowie wybierają się tam razem, a na miejscu okazuje się, że owa praca ma polegać na udawaniu narzeczonego Natsuki! W posiadłości odbywa się 27-osobowy zjazd rodzinny, ale Kenji, choć przytłoczony, zamieszaniem, jakoś daje radę przetrwać pierwszy dzień. W nocy dostaje podejrzanego maila z szyfrem matematycznym. Gdy rozwiązuje śniadanie, nieświadomie wywołuje lawinę nieszczęść.

Doctor Mephistopheles tom 2

Wydawnictwo WANEKO
 • Hideyuki Kikuchi (autor)
 • Joanna Kaniewska (tłumacz)
 • Kairi Shimotsuki (ilustrator)
„To świat demonów, nie potrzebujemy tu Boga…!”
W Shinjuku ukryto dwanaście „nieśmiertelnych trzewi”. Do miasta przybywają istoty wierzące, że ich zebranie umożliwi wskrzeszenie „Boga”. Jednakże narządy, jeden po drugim, wpadają w ręce piekielnego lekarza. Serce, płuca, jelito, kręgosłup… Mephisto postanawia rozpocząć pewien eksperyment…