WIĘŹ
00-074 Warszawa
ul. Trębacka 3
  • tel.: (+48 22) 827 29 17
  • wiez@wiez.pl
  • www.wiez.pl

O nas

WIĘŹ działa jako wydawnictwo, kwartalnik, portal internetowy i think tank Laboratorium „Więzi”. Proponujemy inspirujące, przemyślane i nieoczywiste publikacje o Kościele, społeczeństwie, kulturze i historii.Polecamy

Między prawem i sprawiedliwością

WIĘŹ
  • Adam Strzembosz (autor)
  • Stanisław Zakroczymski (autor)
Wywiad rzeka z prof. Adamem Strzemboszem to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce zrozumieć głęboki spór polityczno-prawny, który podzielił dziś Polskę na pół. Nie bez powodu prof. Strzembosz, pierwszy prezes Sądu Najwyższego w latach 1990-1998, w ostatnich miesiącach stał się najważniejszym autorytetem protestujących w obronie niezawisłości sądów i trójpodziału władzy. 

Nie ma chleba bez wolności

Polski sprzeciw wobec komunizmu 1956-1980

WIĘŹ
  • Jan Skórzyński (autor)
Przed powstaniem Solidarności wielkie protesty społeczne miały miejsce pięciokrotnie – w latach 1956, 1968, 1970/71, 1976, 1980. O tych dniach, w których otwarcie manifestował się, na co dzień ukryty, sprzeciw wobec komunizmu, opowiada Jan Skórzyński w swojej najnowszej książce.

Zobacz także

Sawinkow

WIĘŹ
  • Andrzej St. Kowalczyk (autor)
Borys Sawinkow, początkowo socjalista i terrorysta, w 1917 roku opowiedział się po stronie demokracji i walczył z bolszewikami. Organizował powstania zbrojne, a w roku 1920 współdziałał z Piłsudskim. Zwarta, ważąca słowa biografia napisana jest z bliska, z wyczuciem niuansów, na podstawie wnikliwych studiów źródłowych.

Po co Kościół

WIĘŹ
  • ks. Grzegorz Strzelczyk (autor)
Jak odnaleźć się we wspólnocie grzeszników? I po co w ogóle potrzebny jest Kościół? Odpowiedź na te pytania przynosi książka ks. Grzegorza Strzelczyka.
Autor mocno podkreśla, że Kościół ukształtowany na wzór postawy swojego Nauczyciela – Jezusa Chrystusa tak jak On powinien przyjmować wobec świata podejście służebne i otwarte.

Na początku był sens

WIĘŹ
  • ks. Krzysztof Grzywocz (autor)
Mówiąc o duchowości chrześcijańskiej, ks. Grzywocz odpowiada na żywotne problemy współczesnego człowieka, takie jak: zabieganie, brak czasu na odpoczynek, trudność z ustaleniem hierarchii spraw, podejmowanie się zbyt wielu zadań, zachowania kompensacyjne.