Wydawnictwo ZNAK
30-105 Kraków
ul. Kościuszki 37
  • tel.: (+48 12) 61 99 500
  • www.znak.com.pl

O nas

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak to nowoczesne wydawnictwo z tradycjami. Od 1959 roku wydaje książki, które wpisały się na zawsze do kanonu kultury.Polecamy

Uczeń architekta

Intryga, pasja i klątwa w sercu XVI-wiecznego Stambułu

Wydawnictwo ZNAK
  • Elif Shafak (autor)
Dwór Sulejmana szczelnie oplatają intrygi, a w jego sercu trwa bezlitosna walka o władzę. Do sułtańskiej menażerii trafia młody opiekun białego słonia, Dżahan. Wkrótce zostanie uczniem mistrza Sinana,  najsłynniejszego architekta imperium osmańskiego.  

Ósme życie. Tom 1

Wydawnictwo ZNAK
  • Nino Haratischwili (autor)
  • Urszula Poprawska (tłumacz)
Przejmująca epicka opowieść rozgrywająca się na tle zmieniającej się Europy XX wiekuPoczątek XX wieku. Mroźna zima. 

Zobacz także
Złowieszcze żywe trupy atakują z ekranów kin, telewizorów i komputerów. Uwielbiamy się ich bać. Myśl o tym, że nadejdą chwiejnym krokiem, zwiastując kres cywilizacji, pochłonęła miliony na całym świecie. 

Krivoklat

Wydawnictwo ZNAK
  • Jacek Dehnel (autor)
Krivoklat, wieloletni pacjent zakładów dla psychicznie chorych, obwołany przez austriacką prasę „kwasowym wandalem”, ma za sobą historię niszczenia dzieł sztuki w najsłynniejszych muzeach Europy.

Porwano Budynia, jedynego psa na świecie, który umie mówić. Treser Gerard Kron zmusza go do występów na pokazach Szkoły Posłusznych Psów. Budyń i szczeniak Muki uciekają dra-kulą, magicznym pojazdem.