LTW Łomianki
05-092 Łomianki
ul. Sawickiej  9
  • tel.: (+48 22) 751 25 18
  • tel.: (+48) 501 325 899
  • wyd@ltw.com.pl
  • www.ltw.com.pl

O nas

Wydawnictwo opublikowało wszystkie dzieła Sergiusza Piaseckiego, utwory M. Hemara, A.F. Ossendowskiego, F. Czarnyszewicza i wielu innych, a także książki naukowe i popularnonaukowe autorstwa m.in. prof. Pawła Wieczorkiewicza.Polecamy
To autentyczny diariusz „panny kresowej”, która notuje w nim tak bieżące wydarzenia ze sceny życia publicznego, jak i własne rozterki, a tematów do zapisków dostarcza sama historia – burzliwa i nieprzewidywalna.

Sprawa zabójstwa śp. F. Koryzmy wreszcie się wyjaśnia. Śledztwo niezmiernie skomplikowane, obfite jak rzadko kiedy w niezliczoną ilość najróżniejszych hipotez, wkroczyło już zdecydowanie na właściwe tory.

Cisza i milczenie panowały przy samotnym ognisku na martwej płaszczyźnie Al-Hamady. Od czasu do czasu wzdychały niewidoczne w mroku wielbłądy, zgrzytał piasek pod ich szerokimi kopytami, coś szeleściło nad ziemią spowitą zwojami ciemności.

Zobacz także

Ludzie spod Tatr

LTW Łomianki
  • Tytus Byczkowski (autor)
Album Ludzie spod Tatr to opowieść o postaciach, które zapisały się w historii Zakopanego i współtworzyły jego legendę. Kluczem do ich przedstawienia jest pobyt Jana Pawła II na Podhalu w 1997 roku i drogi, które przemierzał.

Walka pomiędzy stróżami prawa a zbrodniarzami trwa przez całą historię ludzkości. Coraz doskonalsze zabezpieczenia są pokonywane przez coraz sprytniejszych złodziei. Zmieniają się metody pracy po obu stronach barykady, ale ludzka chciwość i chęć zarobku cudzym kosztem pozostają niezmienne od stuleci.